terrassi ehitus Harjumaal

Millest sõltub terrassi rajamise hind?

Mõistagi, soovite teada, kui palju ühe terrassi rajamine maksma läheb. Kahjuks ühest vastust ei ole, sest iga terrassi ehitus on eriline ja maksumus sõltub paljudest teguritest, nagu suurusest, kõrgusest, vundamendi tüübist, materjalivalikust, piiretest aga ka sellest, kas soovitakse mitmetasandilist trepiastmetega terrassi või paigaldada sinna kümblustünn.

Lihtsa ühetasandilise terrassi paigaldus on ka hinna poolest soodsam, kui on erikujulised treppide ja astmetega terrassid, mis rohkem tööd ja aega ning on teostuse poolest keerulisemad.

Vundamendi hind

Vundamendi hind sõltub sellest, kas see tehakse kerg-plokkidest ehk fibo plokkidest, betoonpostidel või plaatvundamendil. Üks levinumaid ja ühtlasi ka soodsamaid meetodeid on kerg-plokkidest vundament. Hinda mõjutab ka aluspinna ettevalmistamine. Mullapind tuleb eemaldada ning selle asendada killustikuga, mis tuleb ka tihendada. Seejärel paigaldatakse geotekstiil.

Terrassi karkass

Terrassi karkassi hind sõltub sellest, kas tehakse kahekordne või madal sõrestik või hoopis kivialusel karkass. Ka astmed ja trepid nõuavad karkassi, mis tõstab kogu terrassi maksumust nii materjali kui ka tööde keerukuse tõttu.

Materjal

Kõige soodsam on kasutada roheliselt süvaimmutatud männipuidust terrassi laudu. Sellisest materjalist tehtud terrass võib kesta palju aastaid, kuid nõuab pidevat hooldust – puhastamist ja õlitamist.
Termotöödeldud laudadeks on sageli kasutuse termomänd. Seda materjali on töödeldud kõrgel temperatuuri ning see on hästi niiskuskindel ja vastupidav. Ei pea hooldama. Materjali maksumus on ca 28% immutatud terrassilaudadest kõrgem.

Lehis on hinna poolest termomänniga enam-vähem samas suurusjärgus. Lehise pinnakatet loetakse üheks hinnatumaks, see ei vaja hooldust võib öelda et on igavene. Tema puuduseks võib pidada seda, et see omandab üsna kiiresti hallika tooni, mis ei pruugi kõikidele meeldida. Lehist ei anna ka kuidagi värvida, sest lehis on väga vaigune puu, mis ei võta värvi ega õli sisse.

Kinnitusvahendid

Kõige soodsam on pealt keratavad terrassikruvid, Kruvirivi jääb näha. Kui soovid peidetud lahendust, siis selleks on spetsiaalsed terrassikruvid. Paigalduse seisukohast pole vahet.
Väga hea terrassi materjali kalkulaator on https://puumarket.ee/terrassikalkulaator/.

Terrassilaudade paigaldus

Terrassi paigalduse hind ei sõltu puitmaterjalist, küll aga mõjutab veidi see, milliseid kinnitusvaheneid kasutatakse, kas pealt keeratavate kruvisid, terrassiklambreid või ettepuurimisega kinnitusvahendeid. Paigalduse maksumus jääb vahemikku 10 – 12m2.

Trepiastmed

Trepiastmete vajadus tekib siis, kui terrass asub maapinnast kõrgemal või on soov rajada huvitava kujuga mitmetasandiline terrass. Trepiastmete tegemine on ajamahukas ja keerukas. Mõistagi, mida kõrgemal maapinnast asub terrass, seda rohkem on vaja astmeid. Mida rohkem astmeid, seda kulukamaks muutub terrassi ehitus.

Piirded

Piirded on vajalikud, kui terrass on maapinnast kõrgemal turvalisuse tagamiseks. Piirete tegemine on ajamahukas nokitsemise töö ning materjali kulu on üsna suur. Lisaks tuleb need ka värvida või õlitada.

Jaga:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Muud postitused

terrassi ehitus Harjumaal

Millest sõltub terrassi rajamise hind?

Mõistagi, soovite teada, kui palju ühe terrassi rajamine maksma läheb. Kahjuks ühest vastust ei ole, sest iga terrassi ehitus on eriline ja maksumus sõltub paljudest