sauna ehitus
sauna ja saunalava ehitus
sauna leiliruumi ehitus

Saunad ja saunalavad

Nendest saunaõhtutest räägitakse veel pikalt

SAUN - mõnus koht, mis ei ole mõeldud ainult higistamiseks

Saunas juhtub asju! See on koht, kus mehed arutavad oma spordisaavutusi, naised põgenevad laste suminast lõõgastuma, vanaemad vihtlevad kasevihad rootsudeks ja kus ärimehed panevad oma järgmisi suuri projekte paika. See on koht meie kõigi jaoks, kus tunda ennast vabalt, muretult ja anda leilile võimalus kurjajuur meie seest välja higistada.

Selleks, et seda kõike teha, on vaja korralikku ja mõnusat sauna! Ei piisa ainult väikesest ruumist, suvalisest kerisest ja saunalavast. Saunatamise kogemus sõltub paljudest asjaoludest ja sauna ehituse kvaliteedist.

Mida jälgida sauna ehitamisel

Et saada parimat saunaelamust, on oluline sauna ehitades pöörata tähelepanu nendele detailile:

KVALITEETSED MATERJALID: sauna ehitamisel on oluline valida vastupidavad ja looduslikud materjalid nii siselaudiseks kui ka lava jaoks, mis peaksid vastu ka suurimatele temperatuuri kõikumistele. 

𝐋𝐞𝐩𝐩: tuntud oma vastupidavuse ja niiskuskindluse poolest. Lepast valmistatud saunalavad ei kuumene liiga palju, pakkudes mugavat saunatamise kogemust.

𝐇𝐚𝐚𝐛: kerge ja hele puit, mis ei kuumene liiga kiiresti. Ideaalne seinte ja lagede jaoks.

𝐓𝐚𝐦𝐦: luksuslik ja vastupidav valik, mis annab saunale elegantse ilme.

𝐊𝐚𝐝𝐚𝐤𝐚𝐬: kadakapuit annab saunale unikaalse aroomi ja on tuntud oma antibakteriaalsete omaduste poolest. Lisaks on kadakas ka visuaalselt kaunis, lisades saunale looduslikku ilmet.

𝐊𝐢𝐯𝐢 𝐣𝐚 𝐤𝐥𝐚𝐚𝐬: need materjalid on suurepärased saunade sisekujunduselementidena, pakkudes stiilset ja kaasaegset välimust.

 

ÕIGE VENTILATSIOON: hea ventilatsioon tagab värske õhu liikumise saunas, hoides temperatuuri ja niiskustasakaalu optimaalsena. See mitte ainult ei tee saunatamise kogemuse meeldivaks, vaid aitab ka vältida hallituse teket, liigniiskust ja pikendab sauna eluiga.

 

ÕIGE KERIS: kerise valikul tuleks arvestada sauna suuruse ja tüübiga.

𝐄𝐥𝐞𝐤𝐭𝐫𝐢𝐤𝐞𝐫𝐢𝐬: kiire kuumenemisaeg ja lihtne kasutada. Ideaalne linnakorteritele ja väiksematele saunadele.

𝐏𝐮𝐢𝐝𝐮𝐤ü𝐭𝐭𝐞𝐠𝐚 𝐤𝐞𝐫𝐢𝐬: pakub autentset saunakogemust, luues sügava ja niiske leili. Sobib suurematele saunadele ja neile, kes otsivad traditsioonilist saunatamise kogemust.

𝐊𝐢𝐯𝐢𝐤𝐞𝐫𝐢𝐬: suurepärane valik neile, kes eelistavad aeglast ja ühtlast kuumust. Kivikeris annab pehme ja niiske leili, mis on eriti lõõgastav.

 

LIGIPÄÄSETAVUS: mõnus saun saab alguse juba eesruumist, kus riietuda ja puhata leilivõtmise vahepeal. Sealt edasi on oluline, et inimene pääseks mugavalt saunaruumi ja lavale, ilma et peaks liialt kõrgete astmetega lavale ronima või et läheks kogemata tulikuuma kerise pihta. Samuti on sauna puhul oluline, et seda saaks hiljem kergesti koristada vihalehtedest ja põrandaid pesta.

 

VALGUSTUS: Hubane valgus saunaruumis on oluline osa, mis mängib rolli lõõgastumise protsessis. Kes meist tahaks ikka prožektori valgusel seal istuda või kottpimeduses. Just selline parajalt valge valgustus, et näeks kõrvalistujat ja kerisele vett visata, on saunas mõnus ja rahustav. Nii süvistame valgustuse soovi korral lavalaudadesse, seintele või lakke, et luua parim hubane tulemus.

 

Kui soovid saada parimat saunatamise kogemust, siis võta meiega ühendust ja ehitame sulle küla kõige vägevama sauna, kus hakkab juhtuma põnevaid asju!

sauna ja saunalava ehitus

Lahe lugu

Ühel päeval võtsime ette erilise väljakutse – meie käte all sündisid saunalavad, mis pidid sõudma üle ookeani, et leida oma koht Disney uhkeimal ja seiklusi täis kruiisilaeval. Ja me ei räägi lihtsalt mingitest igavatest saunalavadest – need olid suured, unikaalsed, loomingulised meistriteosed.

Meie puukoda muutus loominguliseks töökohaks, kus panime kokku puhta Eesti looduse ja inimkäte osavuse. Lepapuust valmis lõigatud ja painutatud detailid hõlmasid endas aastatepikkust kogemust ning kirglikku pühendumist. Iga tükk oli täiuslikult paigutatud ja omavahel liimitud, luues tervikuna midagi tõeliselt ägedat.

Aga see polnud veel kõik – saunalavad pidid jõudma kruiisilaevale, teisele poole maailma. Pakkisime need hoolikalt kokku nagu kingituse. Pidime looma detailse paigaldusskeemi, mis juhendas laeval olevaid meeskonnaliikmeid saunalavade paigaldamisel täpselt nii, nagu oli mõeldud.

See oli tõeline väljakutse, mis pani meie kogemused ja teadmised proovile. Aga kui viimane tükk sai paika pandud ja saunalavade kohal hõljus uhkuse tunne, tundsime ennast nagu Supermanid.

Teame, et need saunalavad on mitte ainult osa ühest üliägedast Disney kruiisilaevast, vaid ka osa lõputust seiklusest, mis ootab neid, kes seal meie lavale ronivad.