Puutöömeistrilt hoolega

Saunad, saunalavad

Paljude eestlaste jaoks on saun majapidamises sama must-be asi, nagu aken ja uks. Soovitakse, et saun oleks hubane, kena silmale vaadata ning mugav saunamõnude nautimiseks. Loomulikult peab see olema vastupidav temperatuuri kõikumistele ja niiskusele. Oluline on, et saunalava oleks oma konstruktsioonilt selline, mis võimaldaks ligi pääseda, et vihalehti põrandalt koristada ning põrandat pesta. Ja muidugi valgustus. Kas süvistatuna lavalaudadesse või lakke. Saun tähendab reeglina ka puidust leiliruumi seinu ja lage, saunalava ning sageli ka puitlaudisega vooderdatud sauna eesruumi seinu.
Meie oleme teinud päris mitmeid saunasid ja saunalavasid. Näiteks see saunalava siin pildid (õigemini kaks sellist) sai tehtud luksusliku Disney kruiisilaeva jaoks. Meie puukojas sai lepapuust valmis lõigatud ja painutatud detailid, siis need omavahel kokku liimitud ning lõpuks kogu lava kokku monteeritud. Siis jälle lahti võetud ja pakitud, et see lennukil USAsse toimetada. Seejuures kaardistasime detailid ja panime paika skeemi, mille järgi saaks paigaldajad selle juba laeval jälle püsti panna. See töö oli paras väljakutse, mi võttis kogenuimagi tisleri kukalt kratsima. Aga oleme uhked selle üle.

Oleme ka vilunud puitlaudise ehk voodrilaua paigaldajad.

Saun ja puitlaudis – need käivad kokku. Oleme puitlaudist paigaldanud sadu ruutmeeitreid nii seina, lakke, sisse kui ka õue. Nagu pildil näha – filigraanne töö ka kõige keerukamate lahenduste juures.