Mida silmas pidada kui planeerid terrassi

Terrassi rajamine algab planeerimisest. Mõtle läbi, milleks on sul terrassi vaja, mida plaanid seal teha. Kas piisab väikesest terrassist, kuhu mahub aialauake ja tool, või tahad sinna söögilauda koos toolidega, lamamistoole, grillinurka, välikaminat või midagi veel. Võib olla soovid isegi väikese basseini sinna rajada? Kas soovid täiesti avatud terrassi, millele saab soovi korral paigaldada markiisi või katusega terrassi? Ja loomulikult eelarve – kui palju sa saad või soovid terrassile kulutada. Planeerimise juures on suureks abiks joonise-visandi tegemine. Et õigesti suurust planeerida mängi läbi, tähista terrassi piirjooned näiteks eitusnööriga, paigalda kujutletavale kohale esemed, mis võiksid terrassil olla. Et olla kindel, et kõik ilusti ära mahub.
Siin mõned näpunäited, millega tuleb arvestada, kui plaanid terrassi ehitust või laiendamist.
ASUKOHT
Esmalt tuleks vaadata üle asukoht, et oleks päikesele avatud ja tuulte eest kaitstud koht. Hea, kui see oleks majale (köögile) lähedal, et ei peaks nõusid ja muud vajaliku kaugelt vedama. Suurema aiaruumi korral võib olla nii, et üks terrass on köögile lähedal, kus saab suviti einestada, teine terrass aga avatud päikesega kohas, kus on hea päevitada.
SUURUS JA KUJU
Kui suur peaks terrass olema? Millise kujuga? Kas ühe- või mitmetasandiline? Suurema terrassi puhul võib astmega terrassiosasid eraldada, see tekitab õdusama tunde ja võimaldab luua eriotstarbelisi õueruume. Kui soovid välikaminat, veetünni või basseini, siis mõtle, kus täpselt need peaks see olema, sest nende rajamine vajab täiendavaid tugevdusi.
VALGUSTUS, ELEKTER
Planeerimise juures on ka see oluline, kas on vaja vedada elektrit või veevärki. Mõtle hoolega, kas ja kuhu tahad valgustust, terrassisoojendajat või muud sellist Kui soovid terrassile välikööginurka, siis oleks ju hea ka voolava vee olemasolu terrassil.
MATERJAL
Materjali valikust sõltub palju terrassi hind. Kindlasti peab materjal olema ilmastikukindel. Tavaliselt ehitatakse terrassi karkass süvaimmutatud puidust, laudiseks valitakse süvaimmutatud või termotöödeldud puit ehk termolaud. Kõige soodsam on süvaimmutatud mänd või kuusk. Termolaud on oluliselt kallim, kuid seda ei pea hooldama ja see kestab aastakümneid.
PIIRDED
Kui terrass on madal, siis pole piirdeid tarvis, kui see on aga maapinnast oluliselt kõrgemal, siis turvalisuse seisukohast on vaja piirdeid. Kõrgema terrassi puhul võib ülemineku teha ka astmega. Kui aste on vähe laiem, siis võib see olla ka mõnusaks istumiskohaks külalisrohkete suveürituste puhul.

TREPID
Mitmetasandiliste terrasside puhul ehitatakse ka trepid, nende suurus, kuju ja asukoht on üks väga oluline hinnakujundaja.

Jaga:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Muud postitused

Mida silmas pidada kui planeerid terrassi

Terrassi rajamine algab planeerimisest. Mõtle läbi, milleks on sul terrassi vaja, mida plaanid seal teha. Kas piisab väikesest terrassist, kuhu mahub aialauake ja tool, või